Let balónem

Hledáte tip na dokonalý dárek? Darujte let v horkovzdušném balónu. Dárek, který potěší všechny romantické duše. Vzneste se do oblak a nechejte se volně unášet větrem. Let balonem vám nabídne neopakovatelný pohled na naši zemi z výšky.

Výběr lokality
1 osoba
60 minut letu
-7 % 4 190 Kč 3 890 Kč
Výběr lokality
2 osoby
60 minut letu
-8 % 8 380 Kč 7 680 Kč
Výběr lokality
3 osoby
60 minut letu
-7 % 12 570 Kč 11 670 Kč
Výběr lokality
4 osoby
60 minut letu
-7 % 16 760 Kč 15 560 Kč
Výběr lokality
5 osob
60 minut letu
-7 % 20 950 Kč 19 450 Kč

Platnost poukazu: 24 měsíců. Poukaz obdržíte ihned e-mailem. Můžete si přiobjednat i luxusní balení a originální věnování.

Doručení e-mailem ihned a poštou do 22.7.

Výměna zážitku zdarma
Originální dárkové věnování
Luxusní dárkové balení
Garance nejnižší ceny

Na co se můžete těšit?

Chcete darovat, nebo si sami užít vyhlídkový let horkovzdušným balónem, a nevíte, co od toho čekat? Zakoupený zážitkový poukaz si nejprve aktivujete v našem rezervačním systému, vyberete si termín a velikost koše, který vám vyhovuje. Potvrzení rezervace vám přijde na váš e-mail. Den před plánovaným letem vám pilot v SMS zprávě upřesní čas i místo odletu.

Jak bude vypadat samotný let? Po sestavení koše, vytáhne pilot z vaku balón a začne jej plnit vzduchem z ventilátoru. Teprve po naplnění studeným vzduch a jeho ohřátí plynovým hořákem, se balón zvedne. Je jen na vás, jestli se do příprav zapojíte. Za nás to rozhodně doporučujeme.

Jakmile bude balón naplněn horkým vzduchem, můžete nastoupit do koše a vzlétnout...

Samotný let trvá přibližně 1 hodinu. Po celou dobu letu musíte dbát pokynů pilota. Letí se v přibližné výšce 500-700 metrů nad zemí. Balon letí vždy rychlostí a směrem daným aktuálním větrem, proto si bohužel nemůžete volit trasu, kterou chcete proletět. Vždy je to velké dobrodružství!

Přibližně po hodině následuje přistání. Záleží na vhodných podmínkách, aby se k balónu dostalo doprovodné vozidlo, které po celou dobu balón sleduje. Po přistání se jednotlivé díly balonu zabalí na vozík doprovodného vozidla.

Následuje slavnostní křest pro prvoletce, tedy pro ty, kteří v balonu letěli poprvé. Poté vás odvezeme zpět na místo srazu / startu. Celý zážitek trvá přibližně 2,5-3 hodiny.

Odkud můžete letět?

Jihočeský kraj 

Nejoblíbenější lokalitou v Jihočeském kraji je Český Krumlov, ale i další lokality mají co nabídnoutNezapomenutelný let na zámkem Hluboká, v okolí Tábora nebo také nad krajským městem České Budějovice. Let ze Slavonic, na pomezí mezi Jihočeským krajem a Vysočinou, nabídne pohled na Českou Kanadu.Nově můžete letět také z Blatné, Strakonic nebo Písku

Vysočina

Velmi oblíbenou lokalitou je vyhlídkový let nad historickou Telčí a není se čemu divit! Pohled se na renesanční náměstí a zámek, i okolní krajinu z výšky, pro vás jistě bude nezapomenutelným zážitkům. Další možností je vyhlídkový let z kraského města Jihlavy.

Středočeský kraj

Tomuto kraji dominuje vyhlídkový let nad Karlštejnem, let nad zámkem Konopiště a nově také Kutná Hora, . Nedaleko od Konopiště se Miličín a odtud startuje let za poznáním České Sibiře. 

Jihomoravský kraj

Můžete si vybrat let nad Brnem a podívat se z výšky na historické centru, Špilberk a při dobrém směru větru i na Masarykův okruh. Druhou možností je krásná Pálava a Mikulov, neopakovatelný pohled na vinice, Pálavské vrchy a Nové Mlýny.

Olomoucký kraj

V Olomouckém kraji je nejoblíbenější lokalitou hrad Bouzov. Proletět se také můžete nad krajským městem Olomouc.

Moravskoslezský kraj

Beskydy z Frýdku-Místku patří mezi nejoblíbenější lokality v České republice, krásná příroda z ptačí perspektivy nadchne každého. Druhou lokalitou v Moravskoslezském kraji je Ostrava, která nabízí úžasný pohled na industriální město i na nedaleké Beskydy. Třetím místem startu je rodné město Leoše Janáčka - Hukvaldy.

Zlínský kraj

Malý kraj, ale velký výběr lokalit. Doporučujeme let na Kroměříží, kde můžete obdivovat zámecké zahrady pěkně z výšky. Samozřejmě můžete také letě z krajského města Zlín, kde vás jistě upoutají Baťovi domky. Uherské Hradiště, aneb Slovácko jako na dlani.

Východočeský kraj

Hradec Králové nebo město perníku Pardubice, obě lokality nabízí krásné pohledy na město. Proletět se však můžete také nad Chrudimí.

Český ráj

Nejoblíbenější lokalita v České republice. Startujeme v Mladějově a dle směru větru se podíváme nad Trosky, Prachovské skály, Hrubou skálu, hrad Kost a další skvosty Českého ráje.

Ústecký kraj

Nabízí hned 2 lokality - nevšední pohled na řeku Labe v okolí Roudnice nad Labem a na Žatecku se startuje z okolí Libočan .

Plzeňský a Karlovarský kraj

Vyhlídkový let nad Plzní s dominantou katedrály sv. Bartoloměje a soutokem čtyř řek. Nedaleký Nepomuk nabízí pohledy na Kostel svatého Jana Nepomuckého a zámek Zelená hora. No a konečně Bochov u Karlových Varů, kde se z výšky pokocháte soustavou rybníků a malebnou krajinou. Při správném směru větru se podíváte na Karlovy Vary. Nově létáme také ze Sušice.

Seznam všech odletových míst: 

Blatná, Bochov u Karlových Varů, Bouzov, Brno, Česká Sibiř - Miličín, České Budějovice, Český Krumlov, Český Ráj - Mladějov, Chrudim, Beskydy - Frýdek-Místek, Hluboká nad Vltavou, Hradec Králové, Hukvaldy, Jihlava, Karlštejn, Konopiště, Kroměříž, Kutná Hora, Nepomuk - zámek Zelená Hora, Olomouc, Ostrava, Pálava - Zaječí, Pardubice, Písek, Plzeň, Poděbradsko, Roudnice nad Labem, Slavonice, Strakonice - letiště, Sušice,Tábor, Telč, Uherské Hradiště, Zlín a Žatecko - Libočany.

Jak velkým balónem můžete letět?

Létáme v koších nejrůznějších velikostí, od těch nejmenších až to ty obří. Introvertní typy dají spíše přednost komorní atmosféře vyhlídkového letu v malém koši pro 7 nebo 9 osob. Extroverti zase ocení megalomanský zážitek! Unášeni větrem si užijí let v největším horkovzdušném balónu, který na obloze jen tak nepřehlédnete.

S výškou 37 metrů a šířkou 30 metrů je k největším létajícím objektům, který jste kdy mohli vidět. Balón, který pojme 13000 m3 vzduchu unese ve svém obřím koši až 24 pasažérů.

Chcete si let balónem užít jen v okruhu vašich nejblížších? Potom právě pro vás je určen soukromý let balónem.

Měli byste vědět...

V ceně letenky je zahrnut odvoz všech pasažérů z místa srazu na místo vzletu a z místa přistání zpět na místo srazu, slavnostní křest s předáním certifikátů.

Létáme v koších různých velikostí, od malých až po ty největší. Velikost koše si můžete vybrat při rezervaci zážitku. Délka letu je přibližně 1 hodinu, na celý zážitek si vyhraďte čas přibližně 2-3 hodiny.

Je let balónem závislý na počasí?

Let balónem je možný pouze za dobrých povětrnostních podmínek. Nelétá se v dešti nebo v případě silného větru. Poslední slovo má vždy pilot, který sleduje aktuální meteorologickou situaci ve vaší lokalitě.

Kdy mě bude pilot kontaktovat?

V případě ranního letu vám pilot zavolá den před plánovaným letem do 21:00, upřesníte si místo i čas setkání v den letu.

U odpoledních letu dostanete informace k letu v den plánovaného letu nejpozději do 12:00.

Pilot vždy čeká na aktuální radarová data, a proto není možné detailní informace sdělit dřív. V případě, že bude váš let vlivem počasí zrušit, zarezervujte si ihned nový termín.

Co si mám obléknout?

Na let balónem vám doporučujeme pohodlné, sportovní oblečení, nejlépe tmavší barvy a pevnou obuv. Nemusíme vždycky přistávat na krásně posečené louce, ale třeba na poli. Teplota během letu je přibližně shodná s aktuální teplotou na zemi. Přestože poletíme vysoko nad zemí, teplotní rozdíl kompenzuje hořák balónu. A protože je od hořáku teplo, doporučujeme také vyšším postavám pokrývku hlavy. V letních měsících je vhodné použít také repelent. Často se totiž přistává na louce, kde vás může překvapit dotěrný hmyz.

Může zážitek absolvovat každý? 

Let balonem mohou absolvovat děti i dospělí. Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme přepravovat děti s výškou do 130 cm (výška koše je 125 cm a tak by z letu ani nic neměly) a těhotné ženy. Maximální hmotnost na jednoho pasažéra je 130 kg (V případě, že bude pasažér vážit více, je vyžadován příplatek 3000 Kč a je snížena kapacita koše o jednu osobu). Mladiství do 18 let mohou let absolvovat pouze v doprovodu dospělé osoby nebo s písemným schválením zákonných zástupců.

Můžu si s sebou vzít doprovod? 

Do koše můžou pouze osoby s platným poukazem, ostatní osoby se zážitku účastní pouze jako diváci. 

Registrace poukazu

Jak zakoupený voucher registrovat? Váš poukaz jednoduše uplatníte v kolonce MÁM POUKAZ na našich stránkách. Vaše rezervace bude hned po té odeslána provozovateli zážitku, který tak může rychleji reagovat nejen na vaši rezervaci, ale i případné dotazy. Rezervační rozhraní je jednoduché, přehledné, a zvládne to opravdu každý. Rekapitulační e-mail obdržíte ihned po odeslání rezervace.

Nenašli jste, co jste hledali? 

Hledáte dárek, který potěší! Inspirujte se našimi tipy na dárky. Ať už hledáte dárek pro muže, ženy, děti nebo páry, z naší bohaté nabídku zážitkových dárku určitě vyberete ten pravý!

Zobrazit popis Skrýt popis

Na co se můžete těšit?

Chcete darovat, nebo si sami užít vyhlídkový let horkovzdušným balónem, a nevíte, co od toho čekat? Zakoupený zážitkový poukaz si nejprve aktivujete v našem rezervačním systému, vyberete si termín a velikost koše, který vám vyhovuje. Potvrzení rezervace vám přijde na váš e-mail. Den před plánovaným letem vám pilot v SMS zprávě upřesní čas i místo odletu.

Jak bude vypadat samotný let? Po sestavení koše, vytáhne pilot z vaku balón a začne jej plnit vzduchem z ventilátoru. Teprve po naplnění studeným vzduch a jeho ohřátí plynovým hořákem, se balón zvedne. Je jen na vás, jestli se do příprav zapojíte. Za nás to rozhodně doporučujeme.

Jakmile bude balón naplněn horkým vzduchem, můžete nastoupit do koše a vzlétnout...

Samotný let trvá přibližně 1 hodinu. Po celou dobu letu musíte dbát pokynů pilota. Letí se v přibližné výšce 500-700 metrů nad zemí. Balon letí vždy rychlostí a směrem daným aktuálním větrem, proto si bohužel nemůžete volit trasu, kterou chcete proletět. Vždy je to velké dobrodružství!

Přibližně po hodině následuje přistání. Záleží na vhodných podmínkách, aby se k balónu dostalo doprovodné vozidlo, které po celou dobu balón sleduje. Po přistání se jednotlivé díly balonu zabalí na vozík doprovodného vozidla.

Následuje slavnostní křest pro prvoletce, tedy pro ty, kteří v balonu letěli poprvé. Poté vás odvezeme zpět na místo srazu / startu. Celý zážitek trvá přibližně 2,5-3 hodiny.

Odkud můžete letět?

Jihočeský kraj 

Nejoblíbenější lokalitou v Jihočeském kraji je Český Krumlov, ale i další lokality mají co nabídnoutNezapomenutelný let na zámkem Hluboká, v okolí Tábora nebo také nad krajským městem České Budějovice. Let ze Slavonic, na pomezí mezi Jihočeským krajem a Vysočinou, nabídne pohled na Českou Kanadu.Nově můžete letět také z Blatné, Strakonic nebo Písku

Vysočina

Velmi oblíbenou lokalitou je vyhlídkový let nad historickou Telčí a není se čemu divit! Pohled se na renesanční náměstí a zámek, i okolní krajinu z výšky, pro vás jistě bude nezapomenutelným zážitkům. Další možností je vyhlídkový let z kraského města Jihlavy.

Středočeský kraj

Tomuto kraji dominuje vyhlídkový let nad Karlštejnem, let nad zámkem Konopiště a nově také Kutná Hora, . Nedaleko od Konopiště se Miličín a odtud startuje let za poznáním České Sibiře. 

Jihomoravský kraj

Můžete si vybrat let nad Brnem a podívat se z výšky na historické centru, Špilberk a při dobrém směru větru i na Masarykův okruh. Druhou možností je krásná Pálava a Mikulov, neopakovatelný pohled na vinice, Pálavské vrchy a Nové Mlýny.

Olomoucký kraj

V Olomouckém kraji je nejoblíbenější lokalitou hrad Bouzov. Proletět se také můžete nad krajským městem Olomouc.

Moravskoslezský kraj

Beskydy z Frýdku-Místku patří mezi nejoblíbenější lokality v České republice, krásná příroda z ptačí perspektivy nadchne každého. Druhou lokalitou v Moravskoslezském kraji je Ostrava, která nabízí úžasný pohled na industriální město i na nedaleké Beskydy. Třetím místem startu je rodné město Leoše Janáčka - Hukvaldy.

Zlínský kraj

Malý kraj, ale velký výběr lokalit. Doporučujeme let na Kroměříží, kde můžete obdivovat zámecké zahrady pěkně z výšky. Samozřejmě můžete také letě z krajského města Zlín, kde vás jistě upoutají Baťovi domky. Uherské Hradiště, aneb Slovácko jako na dlani.

Východočeský kraj

Hradec Králové nebo město perníku Pardubice, obě lokality nabízí krásné pohledy na město. Proletět se však můžete také nad Chrudimí.

Český ráj

Nejoblíbenější lokalita v České republice. Startujeme v Mladějově a dle směru větru se podíváme nad Trosky, Prachovské skály, Hrubou skálu, hrad Kost a další skvosty Českého ráje.

Ústecký kraj

Nabízí hned 2 lokality - nevšední pohled na řeku Labe v okolí Roudnice nad Labem a na Žatecku se startuje z okolí Libočan .

Plzeňský a Karlovarský kraj

Vyhlídkový let nad Plzní s dominantou katedrály sv. Bartoloměje a soutokem čtyř řek. Nedaleký Nepomuk nabízí pohledy na Kostel svatého Jana Nepomuckého a zámek Zelená hora. No a konečně Bochov u Karlových Varů, kde se z výšky pokocháte soustavou rybníků a malebnou krajinou. Při správném směru větru se podíváte na Karlovy Vary. Nově létáme také ze Sušice.

Seznam všech odletových míst: 

Blatná, Bochov u Karlových Varů, Bouzov, Brno, Česká Sibiř - Miličín, České Budějovice, Český Krumlov, Český Ráj - Mladějov, Chrudim, Beskydy - Frýdek-Místek, Hluboká nad Vltavou, Hradec Králové, Hukvaldy, Jihlava, Karlštejn, Konopiště, Kroměříž, Kutná Hora, Nepomuk - zámek Zelená Hora, Olomouc, Ostrava, Pálava - Zaječí, Pardubice, Písek, Plzeň, Poděbradsko, Roudnice nad Labem, Slavonice, Strakonice - letiště, Sušice,Tábor, Telč, Uherské Hradiště, Zlín a Žatecko - Libočany.

Jak velkým balónem můžete letět?

Létáme v koších nejrůznějších velikostí, od těch nejmenších až to ty obří. Introvertní typy dají spíše přednost komorní atmosféře vyhlídkového letu v malém koši pro 7 nebo 9 osob. Extroverti zase ocení megalomanský zážitek! Unášeni větrem si užijí let v největším horkovzdušném balónu, který na obloze jen tak nepřehlédnete.

S výškou 37 metrů a šířkou 30 metrů je k největším létajícím objektům, který jste kdy mohli vidět. Balón, který pojme 13000 m3 vzduchu unese ve svém obřím koši až 24 pasažérů.

Chcete si let balónem užít jen v okruhu vašich nejblížších? Potom právě pro vás je určen soukromý let balónem.

Měli byste vědět...

V ceně letenky je zahrnut odvoz všech pasažérů z místa srazu na místo vzletu a z místa přistání zpět na místo srazu, slavnostní křest s předáním certifikátů.

Létáme v koších různých velikostí, od malých až po ty největší. Velikost koše si můžete vybrat při rezervaci zážitku. Délka letu je přibližně 1 hodinu, na celý zážitek si vyhraďte čas přibližně 2-3 hodiny.

Je let balónem závislý na počasí?

Let balónem je možný pouze za dobrých povětrnostních podmínek. Nelétá se v dešti nebo v případě silného větru. Poslední slovo má vždy pilot, který sleduje aktuální meteorologickou situaci ve vaší lokalitě.

Kdy mě bude pilot kontaktovat?

V případě ranního letu vám pilot zavolá den před plánovaným letem do 21:00, upřesníte si místo i čas setkání v den letu.

U odpoledních letu dostanete informace k letu v den plánovaného letu nejpozději do 12:00.

Pilot vždy čeká na aktuální radarová data, a proto není možné detailní informace sdělit dřív. V případě, že bude váš let vlivem počasí zrušit, zarezervujte si ihned nový termín.

Co si mám obléknout?

Na let balónem vám doporučujeme pohodlné, sportovní oblečení, nejlépe tmavší barvy a pevnou obuv. Nemusíme vždycky přistávat na krásně posečené louce, ale třeba na poli. Teplota během letu je přibližně shodná s aktuální teplotou na zemi. Přestože poletíme vysoko nad zemí, teplotní rozdíl kompenzuje hořák balónu. A protože je od hořáku teplo, doporučujeme také vyšším postavám pokrývku hlavy. V letních měsících je vhodné použít také repelent. Často se totiž přistává na louce, kde vás může překvapit dotěrný hmyz.

Může zážitek absolvovat každý? 

Let balonem mohou absolvovat děti i dospělí. Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme přepravovat děti s výškou do 130 cm (výška koše je 125 cm a tak by z letu ani nic neměly) a těhotné ženy. Maximální hmotnost na jednoho pasažéra je 130 kg (V případě, že bude pasažér vážit více, je vyžadován příplatek 3000 Kč a je snížena kapacita koše o jednu osobu). Mladiství do 18 let mohou let absolvovat pouze v doprovodu dospělé osoby nebo s písemným schválením zákonných zástupců.

Můžu si s sebou vzít doprovod? 

Do koše můžou pouze osoby s platným poukazem, ostatní osoby se zážitku účastní pouze jako diváci. 

Registrace poukazu

Jak zakoupený voucher registrovat? Váš poukaz jednoduše uplatníte v kolonce MÁM POUKAZ na našich stránkách. Vaše rezervace bude hned po té odeslána provozovateli zážitku, který tak může rychleji reagovat nejen na vaši rezervaci, ale i případné dotazy. Rezervační rozhraní je jednoduché, přehledné, a zvládne to opravdu každý. Rekapitulační e-mail obdržíte ihned po odeslání rezervace.

Nenašli jste, co jste hledali? 

Hledáte dárek, který potěší! Inspirujte se našimi tipy na dárky. Ať už hledáte dárek pro muže, ženy, děti nebo páry, z naší bohaté nabídku zážitkových dárku určitě vyberete ten pravý!

Hodnocení zážitku

Super zážitek

Perfektní organizace přípravy letu. Krásný let. Příjemný a ochotný pilot a doprovod. Přistání jako do peřin.

Reakce od darek-zazitek.cz

Moc děkujeme za hodnocení, piloti jsou profíci :-)

Super zážitek.Nikdy nezapomeneme

Váš zážitek byl přidán do košíku